KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9122009
*
nr 912 2009
Etsning
Marek Rudnicki, studie, 1/15, mm31x23
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 19:47:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 19:03:23
1
Vinnande bud
- Tema
15 sep
Grafik
På tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik marek rudnicki studie
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:28
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:33
-
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:10
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:05
-
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:57
*
Etsning
Läs mer om Grafik
nr 912 2009
Etsning
Marek Rudnicki, studie, 1/15, mm31x23
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/8 19:03:23 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
15 sep
Grafik
På tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik marek rudnicki studie
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:28 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:33 -
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:10 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:05 -
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:57



